Infomet Logo
Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgiler Referanslarımız Hakkında Bilgiler Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek Infomet'te Kariyer Infomet Hakkında Detaylı Bilgiler
SİTE HARİTASI |  İLETİŞİM |  ARAŞTIR   
Ana Sayfa > Ürünler > Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri | Temel Sistem Ekipmanları  Sayfayı Öner
Favorilere Ekle
Sayfayı Yazdır
Adınız Soyadınız
Telefon / GSM
E-Posta Adresiniz
Adresiniz
Varsa Notunuz


YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ OLUŞTURAN TEMEL SİSTEM EKİPMANLARI

Yangın Paneli
Ana Kontrol Paneli
Detektör ve yangin ihbar butonlarindan gelen uyari sinyallerini degerlendiren 1 bölgeden 32 bölgeye kadar zone ( bölge ) kontrol kartlari bulunan yangin alarm kontrol panelleridir. Sistem 24 V DC gerilimle çalisir. Elektrik kesildiginde kontrol panosu içinde, sistemi 24 saat süreyle besleyebilecek kapasitede bakimsiz tip akü grubu ve gerilimi 220 V AC olan sistemden giris alabilen, 26-28 V DC çikisi ile santrali beslerken ayni anda aküleri de sarj edebilen bir güç kaynagi bulunur. Sistemde olusan arizalari ve yangin ihbarlarini panelin ön yüzünde bulunan ledler ve buzzer (vizilti) ile kullanicilara bildirir. Eger gelen yangin ihbari ise sistemde bulunan sirenleri otomatik olarak devreye sokar. Ön panelde buzzer, siren susturma, panel resetleme gibi islevleri yapan butonlar bulunur.
Optik Duman Dedektörü
Fotometrik prensibe göre çalisan duman algilayan, gelen sinyalleri bir kez degerlendirdikten sonra ana panele gönderen, üzerinde alarm durumunu gösteren bir ledi bulunan, gövdesi ABS termoplastikten imal edilmis detektörlerdir.

Kullanim yerleri normal sartlarda duman, toz, buhar bulunmayan genel mahallerdir. (otel odalari, hastane odalari, ofisler, elektrik pano odalari, depolar gibi. ) Algilama alanlari 70-100m² dir.
İyonizasyon Duman Dedektörü
Görülebilir ve görülemez gaz partikülleri yangin baslangicinda hissedecek özellikte, gelen sinyalleri bir kez degerlendirdikten sonra ana panele gönderen, üzerinde alarm durumunu gösteren bir ledi bulunan, gövdesi ABS termoplastikten imal edilmis detektörlerdir.Paslanmaz çelik ve sizdirmaz bir bölüm içerisinde radyoaktif element Americium 241 ihtiva ederler.

Kullanim yerleri normal sartlarda duman, toz, buhar bulunmayan genel mahallerdir. (otel odalari, hastane odalari, ofisler, elektrik pano odalari depolar gibi. ) Algilama alanlari 70-100m² dir.

Isı Dedektörü
Sabit isi detektörü; bulundugu ortam sicakliginin belirli bir degere (57 C-85 C) ulasmasi prensibine göre, sicaklik artis orani detektörü; bulundugu ortam sicakliginin belirli bir zaman araligindaki degisimi esas alinarak alarm veren, gelen sinyalleri bir kez degerlendirdikten sonra ana panele gönderen, üzerinde alarm durumunu gösteren bir ledi bulunan, gövdesi ABS termoplastikten imal edilmis detektörlerdir.

Kullanim yerleri normal sartlarda duman, toz, buhar bulunan genel mahallerdir. (mutfaklar, restoranlar, çamasirhaneler, kalorifer daireleri, barlar gibi ) Algilama alanlari 30-50m² dir.
Işın (Beam) Dedektörü
Infrared isin yayan bir verici ve bu sinyalleri algilayan bir alicidan olusur. Isin demetinin duman tarafindan kesilmesi cihazin alarmla paneli uyarmasi esasina göre çalisir.

Kullanim yerleri; normal tip detektörlerin  kullanilamayacagi büyük ve yüksek tavanli  mahallerdir.(depolar, spor salonlari, fabrikalar gibi ) Algilama alanlari ; alici verici  arasi azami 100m,  detektörler arasi  sagdan ve soldan 7 m dir.
Gaz Dedektörü
Belli bir oranda yayılmış gazların yoğunluğunu algılar, gaz kaçağı, gaz sızıntısı gibi durumlarda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu olmasa dahi, 24 saat aktiftir, çalışır.
Adresli Kanal Tipi Duman Dedektörü
Havalandirma sistemi emis kanallari içerisine monte edilen özel iyonizasyon duman detektörleri, detektörün koruyucu ünitesi ve iyonizasyon detektörü olmak üzere iki temel bölümden  olusur.

Detektör ünitesinin ayarlanabilir hava giris ve çikis tüpleri, çalisma gösterge lambasi ve detektör test cihazina baglanti olanagi bulunur.
Kırbas
Adresli Yangın İhbar Butonu
Kare görünümlü sert plastikten imal edilmis, cama basildiginda cam kirilacak ve bunu takiben sistemi alarm durumuna  geçirecek sekilde dizayn edilmis manuel alarm butonlaridir.

Kullanim yerleri;  genelde kaçis yollari, koridorlardir.
Yandın Kornası
Yangın İhbar Sireni
Panele, detektör veya butonlardan gelen alarm bilgisinden sonra yüksek sesli uyari yapan elektronik ikaz cihazlaridir. Panelden ayri bir kablo çekilir ve bu hat üzerine baglanir.
İnfomet Güvenlik Sistemleri Bil. ve Elek. San.Tic.Ltd.Şti
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 13 No: 1978 Okmeydanı, Şişli İSTANBUL, TR