Infomet Logo
Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgiler Referanslarımız Hakkında Bilgiler Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek Infomet'te Kariyer Infomet Hakkında Detaylı Bilgiler
SİTE HARİTASI |  İLETİŞİM |  ARAŞTIR   
Ana Sayfa > Ürünler > CCTV Sistemleri | Kullanım Alanları Sayfayı Öner
Favorilere Ekle
Sayfayı Yazdır
Adınız Soyadınız
Telefon / GSM
E-Posta Adresiniz
Adresiniz
Varsa Notunuz


CCTV SİSTEMLERİNİN ANA KULLANIM ALANLARI

1. Güvenlik Alanındaki Uygulamalar :

- Bina ve tesislerin çevresinin giriş ve çıkış noktalarının izlenmesi ve kaydedilmesi

- Genel ve özel yerlerin, büroların, fabrika, tesis çevresinin, depoların, yükleme bölgelerinin ve oto park garajlarının açıkça izlenmesi suretiyle hırsızlık ve şiddet olaylarının gözlemlenmesi ve kaydedilmesi.

· Hassas alanların (örneğin, gizli kayıtlar, kasalar, vb.) izlenmesi.

· Veznelerde hırsızlıkların önlenmesi maksadıyla satış noktasındaki istisnai alanların (yazar kasalarda boşlukların, yığılmaların vb.) izlenmesi.

· Mağazalarda hırsızlık olaylarının gözlemlenmesi ve kaydedilmesi.

· Hareketli kamera ile pan-tilt ve zoom fonksiyonları programlanarak "devriye" sistemi uygulaması

· Bina ve müştemilatına giren ve çıkan kimselerin izlenmesi suretiyle erişimi kontrol altında tutulan yerlerde kontrol sistemleriyle bütünleşik uygulama imkanı.

2. Operasyonel Kullanımlar

- Fabrikalarda üretim bantlarının, işletmenin izlenmesi.

- Personelin eğitimi, raflardaki stokların kontrol edilmesi ve satış alanının, vb. izlenmesi.

- Hayati ya da sağlık açısından tehlike arz eden ortamlarda (örneğin tehlikeli maddelerin, kimyasal toksinlerin, vb. bulunduğu yerler) iş sahasını görme imkanı sağlamak.

- Muhtemel kaza alanlarının izlenmesi.

- Eğitim kurumlarında öğrencilerin ve öğretim kadrosunun güvenliğinin sağlanması amacıyla salon ve koridorların, ortak kullanım alanlarının ya da yüksek risk alanlarının izlenmesi.

- Güvenlik görevlilerine, polise, itfaiyeye ya da acil sağlık personeline zamanında haber verilmesini sağlayarak bazı kazalarda zarar ve hasarın azaltılması.

Kapalı Devre TV sistemleri, görüntü teknolojisine göre renkli ve siyah/beyaz olmak üzere iki çatı altında toplanır.

Renkli kameralar genel olarak şüpheli olarak tespit edilen şahısları kolay tanımlayabilmek için alışveriş merkezleri gibi halka açık ve insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde tercih edilmektedirler.

Çevre güvenliği amaçlı tesis edilen kamera sistemleri ise genellikle hem gece hem de gündüz faaliyet gösterir. Fakat harici ortamda gece aydınlatmaları genellikle, sistemin ihtiyacı olan aydınlık seviyesini yakalayamadığından minimum ışık ihtiyacı duyan kameralar kullanılmaktadır. Siyah/beyaz kameraların ışık ihtiyacı renkli kameralara göre çok daha düşük seviyededir. Bu nedenle çevre gözetimi amaçlı tesis edilecek Kapalı Devre TV sistemlerinde siyah/beyaz kamera tercih edilmektedir.Ancak son yıllarda kullanılmaya başlayan gündüz renkli düşük ışık koşullarında otomatik olarak siyah beyaza dönüşen day&night kameralar ile çok düşük ışık koşullarında kullanılmak üzere infraret aydınlatmalı kameralar kullanılmaktadır.

Kameralar, üretiminde kullanılan malzemeye göre standart çözünürlüklü veya yüksek çözünürlüklü olmak üzere iki ana gruba ayrılırlar. Minimum ışık ve netlik ihtiyacına göre projede bu farklı iki ana gruptan kameralar kullanmak mümkündür. Bu iki ana grup dışında özel amaçlara yönelik kameralar da proje ihtiyaçları doğrultusunda kullanılabilmektedir.

CCTV sistemlerinde son yıllarda yoğun olarak kullanılan hareketli dome kameralar mikro işlemci kontrollü gelişmiş kompakt cihazlardır. Dome kameralar bir küre içinde yüksek hızda hareket edip zoom yapabilen kameralardır. Özellikle alışveriş merkezleri, market ve halka açık alanlarda kullanılırlar.Programlanabilir yapıları ile hareket rotaları hafızasına yüklenebilmekte ve istenildiği taktirde bu turlar otomatik olarak sürekli çalıştırılabilmektedir. Ayrıca belli bir noktaya sabitlenmiş ve zoomlanmış görüntü pozisyonları preset olarak hafızaya yüklenmekte ve istenilen kamera otomatik olarak bu noktalara odaklanmaktadır. Gelişen teknoloji, sürekli olarak dome kameraların hız, zoom ve diğer özelliklerinin gelişmesini sağlamaktadır.

infoMET Güvenlik Sistemleri tarafından kurulan Kapalı Devre Televizyon sistemleri, büyüklüğü ne olursa olsun, her türlü bina kompleksinde bina içi veya dışı, uzak veya yakın çevrenin en kaliteli sistemler, en düşük maliyet ve en etkili yöntemle izlenmesini sağlar.

Kameralarla alınan görüntülerin izlenmesi, kaydı, yedeklenmesi ve uzak erişimi için en etkin ve kolay kullanım yolu dijital video kontrol sistemleridir. Bu sistemlerle merkezi bir noktadan aynı zamanda birbirinden uzak dahi olsalar birden çok yerin gözlenmesi sağlanır. Yine bu sistemlerinin akıllı hareket algılama özelliği, fonksiyonel arama seçenekleri, kayıt ve kayıt izlemedeki kolaylıkları ve üstün görüntü kaliteleri, güvenlik görevlilerine, olayın durumuna göre tedbir alma ve daha etkin müdahale etme olanağı verir.

Kapalı devre televizyon sistemi oluşturulan güvenlik merkezleriyle entegre edilerek güvenlik biriminizin kartlı geçiş, yangın, güvenlik gibi tüm ilgili sistemleri bir arada izlemesini sağlar. Diğer sistemlerle entegre çalıştırıldığında fonksiyonelliği artar..

Kapalı Devre TV sistemlerinde, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda pek çok uygulama tarafımızca başarıyla yapılmıştır. infoMET Güvenlik Sistemleri, detaylı risk analizlerine göre güvenlik ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit edip işletmeye uygun projelendirmeyi yaparak uzun ömürlü sistemler kurmayı ilke olarak benimsemiştir.


İnfomet Güvenlik Sistemleri Bil. ve Elek. San.Tic.Ltd.Şti
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 13 No: 1978 Okmeydanı, Şişli İSTANBUL, TR